News

5 popularnych mitów na temat siłowni

Niestety pomimo, iż żyjemy w XXI wieku, duża część osób ma mylne pojęcie na temat siłowni, przez co powstają różnorakie mity.

Omówimy kilka mitów i wyjaśnimy dlaczego są mitem, a nie faktem.

WYSTARCZY TRENING RAZ W TYGODNIU – LEPIEJ RYC NIŻ NIC

  Mówi się “lepszy ryc niż nic” jednakże nie w tym przypadku, jeśli naprawdę chcemy chodzić na siłownię i cały czas progresować, musimy być tam minimum 3 razy w tygodniu, lecz pamiętajmy, że sama obecność nic nie da – musimy ćwiczyć 

Jeżeli nie chcemy przychodzić te 3 razy w tygodniu, lepiej odpuścić w ogóle z siłownią, ponieważ jest to strata naszego czasu i pieniędzy.

NAJLEPIEJ ĆWICZYĆ RANO

  Szczerze mówiąc nie ma większego znaczenia czy będziemy trenować o 9:00, 14:00, czy o 20:00, dlatego, że to nie ma żadnego wpływu na jakość i efekty, natomiast pamiętajmy o jednym – nie należy ćwiczyć zaraz po przebudzeniu – dlaczego?

Kiedy śpimy kilka godzin, nasze serce nie pracuje intesywnie, a w momencie gdy zaczniemy gwałtownie ćwiczyć nasze serce w ułamku chwili musi pracować na “wysokich obrotach” co może skutkować problemami kardiologicznymi.

TRENING SIŁOWY JEST TYLKO DLA MĘŻCZYZN

  “Trening siłowy jest tylko dla mężczyzn” jest to najbardziej bezsensowne zdanie jakie możemy usłyszeć w kwestii treningów na siłowni.

Oczywiście trening siłowy może odbyć każdy niezależnie od wieku, płci, poglądów itp.

Siłownia to miejsce które nie raz tworzy nowe znajomości, ponadto często podnosi naszą samoocenę i pewność siebie, dlatego jeśli czujemy się źle ze swoim wyglądem, bądź samopoczuciem, warto udać się na siłownię, niezależnie jakiej płci jesteśmy.

BRZUSZKI SĄ NAJLEPSZE, BY WYPRACOWAĆ SZEŚCIOPAK

  Duża część społeczeństwa wierzy, że aby osiągnąć ładny, wyrobiony brzuch, należy wykonywać tylko brzuszki i to wystarczy – oczywiście jest to nieprawda.

Czy osoba, która ma sporą nadwagę, nie dba o dietę, wykonuje tylko brzuszki uzyska sześciopak?

Nie.

Powinniśmy trzymać specjalną dietę, mieć niski poziom tkanki tłuszczowej, a także wykonywać odpowiedni trening i ćwiczenia, same brzuszki mogą nie wystarczyć.

SIŁOWNIA HAMUJE WZROST

  Ostatni na dziś mit tyczy się tego, jakoby treningi siłowe u młodych osób hamowały ich wzrost – jest to prawda?

Oczywiście, że nie, co więcej zdrowy trening może pomóc urosnąć kilka centymetrów , jednakże by tak się stało, musimy sumiennie i stosunkowo długo trenować.