News

Cuda natury w Polsce – 5 miejsc wartych zobaczenia!

Cuda natury w samej Polsce, czyli miejsca, które każdy z nas choć jeden raz powinien odwiedzić w swoim życiu. Spójrzmy na zestawienie ów 5 miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy!

1. Przełęcz Liliowe.

To łagodna przełęcz głównej grani Tatr. Stanowi ona granicę pomiędzy Tatrami wysokimi a tymi Zachodnimi, przebiega tędy również granica polsko-słowacka. Położona ona jest w dosyć wysokim miejscu, ponieważ 1952 m n.p.m. Jej nazwa pochodzi od pełnika alpejskiego, rośliny zwanej również tradycyjnie jako lelują. Przełęcz Liliowe to bardzo ciekawy, ale i atrakcyjny kierunek na wybranie się z rodziną.

2. Polana Chochołowska.

Znakiem tej rozpoznawczym tej o to tatrzańskiej doliny są krokusy. Warto, więc i wybrać się tutaj na wycieczkę ze swoim sprzętem fotograficznym. Kiedy warto się tutaj wybrać? Przede wszystkim bardzo wczesną wiosną. Teren Polany Chochołowskiej jest dość łagodny, dlatego również przyciąga on wiele turystów.

3. Cis Henrykowski.

Staruszek. Jego wek szacuje się na 1250 lat. Co również zapewnia mu tytuł najstarszego drzewa w Polsce. Cis Henrykowski nie jest on imponujących rozmiarów, ponieważ liczy około 10.5 metrów wysokości a około 425 cm w obwodzie. Nie jest również tak samo słynny, jak jego po bratanek Dąb Bartek, ale rośnie wciąż i jest o wiele starszym drzewem.

4. Babia góra.

Jeżeli i przyjdzie Ci do głowy zdobycie korony wszystkich polskich gór, prędzej czy później i tak postawisz tutaj swoją stopę. Babia góra to najsłynniejsza masyw górska. Jego najwyższy szczyt to Diablak 1725 metrów.

5. Krzywy las.

Zachwycił się nim tak naprawdę cały internet. Istnieje i to w Polsce krzywy las. Krzywy las to prawdziwy ewenement, który znajduje się na naszych ziemiach. Rośnie w nim blisko 300 zdeformowanych sosen zwyczajnych, które zostały zasadzone w latach 30 XX wieku.